KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424375

nr 1442 4375

Fritz Rosenthal

(1870-1939), Tyskland

Oljemålning, Skogsmotiv. Signerad F Rosenthal. Olja på duk, 63x92cm, yttermått inklusive ram: 75x104cm

Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870

Utrop:

500 kr

måndag 17 januari 2022
kl 18:29:49

Fritz Rosenthal

Läs mer om Fritz Rosenthal