KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424375
nr 1442 4375
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, Skogsmotiv. Signerad F Rosenthal. Olja på duk, 63x92cm, yttermått inklusive ram: 75x104cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Utrop:
500 kr
måndag 17 januari 2022
kl 18:29:49
Fritz Rosenthal
Läs mer om Fritz Rosenthal